Ogłoszenia duszpasterskie – 9 września 2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła  9 września 2018 r.

 • W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem „ W poszukiwaniu drogi”. Zapraszamy na codzienną Mszę św. o godz.18.00 ze specjalnymi rozważaniami, podczas której będziemy się modlili o dobrych rodziców i wychowawców.
 • Jutro w poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej na starej plebanii.
 • W czwartek – 13 września będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. w tych  wszystkich  intencjach, które możemy jeszcze składać do czwartku. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Biskup Kazimierz Gurda Ordynariusz Siedlecki.  O ubranie ołtarzy w dniu 13 września  prosimy mieszkańców następujących ulic:       

       I ołtarz – ul. Piwna

       II ołtarz – ul. Jabłonowskiego, Korczaka, Matlińskich i Zarzyckiego                   

       III i IV ołtarz – ul. Lipowa, Topolowa i Klonowa

Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Moniuszki i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.  

            Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

 • W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Serpelicach Diecezjalny Dzień Młodzieży. 
 • W sobotę wspomnienie NMP Matki Bolesnej. 
 • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będzie głosił kazania ks. Krzysztof Pazio – nasz ziomek, misjonarz w Kamerunie. Po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary  na budowę kościoła w parafii Minkama w Kamerunie.
 • Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie będzie w naszej parafii w następną niedzielę 16 września. Rozpocznie się o godz.15.00 wspólną modlitwą  ze świadectwami z ostatnich oaz wakacyjnych, a następnie o godz.16.00 Msza św. pod przewodnictwem      ks. Biskupa Tadeusza Pikusa – Ordynariusza Drohiczyńskiego.
 • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Węgrowskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie przy wsparciu naszej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie  zapraszają w dniu 16 września 2018 roku – niedzielę o godz. 19:00 do Bazyliki Mniejszej w Węgrowie do wysłuchania Koncertu „2018 – cały rok świętowania niepodległości”. Koncert na chór i orkiestrę w przestrzeni miejskiej w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej „Mocni w Wierze”. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 • Od poniedziałku  1 października będziemy przyjmowali intencje mszalne na rok 2019.
 • 7 października, w niedzielę o godz.17.00 na starej plebanii  rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński i będzie w każdą niedzielę do Bożego Narodzenia.
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła – prace czynione w parafii następujące ofiary: ofiara z bloku ul. Piłsudskiego 21 z racji nawiedzenia Chrystusa Miłosiernego – 380 zł, ofiara bezimienna -200 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za troskę o Kościół.
 • Biuro Pielgrzymkowe w Drohiczynie organizuje w dniach 23 – 27.09.2018 r. pielgrzymkę autokarową na trasie Litwa – Łotwa – Estonia. 25 września pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. w Estonii sprawowanej przez Ojca św. Franciszka. Koszt 1250 zł +25 Euro. Zapisy do 13 września / BP tel. 731 007 900/.
 • Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 12 – 16 listopada 2018r. Koszt pielgrzymki 1000 zł + 385 Euro. Szczegóły w gablocie i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. W pielgrzymce weźmie udział ks. Proboszcz i ks. Wojciech.