Ogłoszenia duszpasterskie – 18 Niedziela Zwykła – 05.08.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2017 r.

  • Bóg zapłać ks. Łukaszowi Wojewódzkiemu – studentowi KUL za pomoc duszpasterską od 1 lipca do dnia dzisiejszego. Życzymy Bożego błogosławieństwa i sukcesów naukowych.
  • Dzisiaj o godz.17.00 na nowej plebanii przygotowanie rodziców i chrzestnych do chrztu ich dzieci, który będzie w przyszłą niedzielę o godz.10.30.
  • Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. W Bazylice Msze św. jak w dni powszednie, na cmentarzu msze św. odpustowe o godz.10.00 i 17.00 prowadzone przez klasztor.
  • Duchowe pielgrzymowanie codziennie po Mszy św. o godz.18.00, a w sobotę ze względu na śluby wyjątkowo po Mszy św. o godz.7.30
  • W przyszły poniedziałek – 13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. i procesja różańcowa wokół Bazyliki, która zakończy także nasze duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. kan. dr Tomasz Czarnocki – Oficjał Sądu Biskupiego w Siedlcach. O ubranie ołtarzy w dniu 13 sierpnia  prosimy mieszkańców następujących bloków:            

I ołtarz – ul. Słowackiego 1A i 1B           

II ołtarz – ul. Słowackiego 3A

 III ołtarz – ul. Słowackiego 3B           

 IV ołtarz – ul. Słowackiego 5

Figurę Matki Bożej ubierze osoba, która ma specjalną intencję  do Maryi, a z kościoła figurę wyniosą 4 osoby chętne.

Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.  

  • W środę przypada wspomnienie św. Dominika, w czwartek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w piątek Święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, a w sobotę  wspomnienie św. Klary.
  • Caritas przeprowadza akcję „Tornister pełen uśmiechów”. W ramach tej akcji wolontariusze naszej parafialnej Caritas prowadzą zbiórkę podstawowych artykułów szkolnych / piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina, przybory geometryczne/. Rzeczy te można składać do niedzieli 26 sierpnia w kaplicy MB Fatimskiej.