Ogłoszenia duszpasterskie -17 Niedziela Zwykła -29.07.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 lipca 2018 r.

  • W środę rozpoczyna się  Sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji jako wynagradzanie za grzechy pijaństwa. 
  • W czwartek – 2 sierpnia po Mszy św. o godz.9.00 odprawianej pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Tadeusza Pikusa wyjście Grupy Węgrowskiej na szlak pielgrzymi. Zachęcamy do udziału w 28  Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę jeszcze do środy na starej plebanii w godz.8.00 -10.00 i 16.00 -18.00. Później będzie jeszcze możliwość zapisania się na trasie. Zdanie bagaży pielgrzymów w środę na ul. Kościelnej przy Bazylice o godz.17.00. Również w środę 2 sierpnia – Matki Bożej Anielskiej – nawiedzając kościół można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.  
  • Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do włączenia się w Pielgrzymowanie Duchowe. Każdego dnia od piątku – 3 sierpnia, przez czas pielgrzymki o godz.18.00 Msza św. oraz Różaniec z pielgrzymowaniem wokół bazyliki i Apel Jasnogórski. Wyjątkowo w I sobotę – 4 sierpnia  duchowe pielgrzymowanie o godz.7.30 połączone z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Zakończymy pielgrzymowanie duchowe  – 13 sierpnia.
  • W piątek – 3 sierpnia ok. godz. 11.00 gościmy na odpoczynku przy Bazylice Białostocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tym co możemy przy kościele częstujemy strudzonych pielgrzymów, usługując w nich samemu Chrystusowi. 
  • W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek – tradycyjnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz.9.00 i będzie do 18.00, a o godz.15.00 – Msza św. w intencji kapłanów.   W  I piątek Msze św. będą  o godz.6.30, 8.00 i 18.00, a w Jarnicach o godz.16.00.  W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z różańcem fatimskim o godz.7.30
  • W przyszłą niedzielę – 5 sierpnia o godz. 10.30 w ramach Dni Węgrowa Msza św. w 74 r. wyzwolenia Węgrowa przez Armię Krajową w intencji  mieszkańców Węgrowa oraz żołnierzy Armii Krajowej żyjących i zmarłych. Po Mszy św. uroczystości pod Pomnikiem Armii Krajowej. 
  • Najbliższa niedziela jest I Niedzielą Miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych. Ze względu na uroczystości miejskie  nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół Bazyliki o godz.9.00. O godz.17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem na nowej plebanii.  
  • W niedzielę, 5 sierpnia przypada 33 r. śmierci ks. Jana Iwaniuka długoletniego proboszcza  węgrowskiego. Msza św. za naszego zmarłego proboszcza będzie odprawiona o godz.10.30.