Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela Zwykła -22.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA22 lipca 2018 r. 

  • W środę25 lipca –  Dzień Świętego Krzysztofapatrona kierowców i podróżujących.  Po  wszystkich Mszach św., a więc o godz.6.30, 7.00, 7.30 i 18.00 błogosławieństwo wszystkich pojazdów zgromadzonych na placu wokół kościoła na cmentarzu przykościelnym / można wjeżdżać od ul. Kościuszki/. Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w bardzo cennej organizowanej przez MIVA Polska – Ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – „ podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże” i złożyć swoją ofiarę do puszki na ten szlachetny cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu, bez których nie są w stanie prowadzić działalności misyjnej na trudnych misyjnych drogach. Liczymy na ludzi o otwartym sercu. 
  • W środę również Święto Św. Jakuba Apostoła. Swoje imieniny obchodzi nasz P. Organista Jakub Plas.  Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz.18.00 zamówiona przez nasz chór parafialny.
  • W czwartek wspomnienie św. Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Jest to Dzień Wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
  • Zbliża się czas wyruszenia 28 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która z Węgrowa wyruszy 2 sierpnia po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Zapisy na pielgrzymkę na starej plebanii od czwartku 26 lipca w godz.9.00 -10.00 i 16.00 -18.00. 
  • W przyszłą niedzielę – 29 lipca w kaplicy w Jarnicach będzie odpust ku czci św. Jakuba Apostoła o godz. 13.00. Sumistą i kaznodzieją będzie ks. kan. Zbigniew Grabowski – proboszcz par. Stoczek Węgrowski.
  • Dnia 29 lipca odbędzie się kolejna Diecezjalna Pielgrzymkę Małżeństw do Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni. Początek uroczystości w Prostyni o godz.10.30. Zachęcamy do indywidualnego udania się do Prostyni.
  • Obecnie nawiedzenie Chrystusa Miłosiernego w znaku obrazu odbywa się  w rodzinach mieszkających w bloku ul. Piłsudskiego 17. Następnie obraz przejmą rodziny z bloków Piłsudskiego 19 i 21, a póżniej z kolei mieszkańcy przy ul. Bohaterów Warszawy, ul. Młodzieżowej…itd. Pilnujmy programu peregrynacji – kolejności przyjmowania obrazu Chrystusa Miłosiernego, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Niech Chrystus Miłosierny błogosławi  rodzinom naszej parafii i Bóg okaże nam swoje Miłosierdzie !
  • 3 sierpnia, w piątek ok. godz. 11.00 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę tradycyjnie zatrzyma się u nas  przy kościele na odpoczynek i obiad. Tak jak zawsze gościnnie przyjmujemy pielgrzymów i częstujemy ich posiłkiem, przynosząc potrawy przed kościół. Kadra Pielgrzymki – księża, klerycy i siostry zakonne- jak zawsze spożyją posiłek na plebanii. Ponadto zakupimy bigos, naleśniki, jagodzianki i napoje tradycyjnie dla wszystkich pielgrzymów. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na przyjęcie pielgrzymki białostockiej.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły  na potrzeby kościoła–naszej parafii następujące ofiary: ofiara mieszkańców z bloku Piłsudskiego 7 z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego – 130 zł, ofiara „fatimska” mieszkańców ul. Chopina – 50 zł. Bóg zapłać !
  • Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców jutro w poniedziałek 23 lipca o godz.10.00 na otwarty ‘koncert Tańców Narodowych” w wykonaniu Dzieci z Nowogradu Wołyńskiego.