Parafialne półkolonie już za nami

W ostatnim czasie rozpoczął się przez wielu wyczekiwany od dawna, zasłużony  okres wakacji.  Dzieci, młodzież oraz nauczyciele mogą teraz udać się na zasłużony wypoczynek. Tradycją naszej wspólnoty parafialnej, jest organizowany w tym czasie, wspólny wypoczynek dla dzieci, w postaci półkolonii. Nasze półkolonie mają na celu integrację dzieci, zaangażowanie w wolontariat młodzieży, poznawanie kultury regionu, a przede wszystkim – wspólnotowe wychwalanie Pana przez modlitwę, zabawę, zajęcia sportowe i edukacyjne.

Wspólne zajęcia rozpoczęliśmy w  poniedziałek – 25 czerwca, wyjazdem do Muzeum Regionalnego w Siedlcach, wizyty w Katedrze Siedleckiej oraz wspólnego filmu w kinie. Kolejne dni obfitowały w różnego rodzaju atrakcje, zajęcia edukacyjne, wyjazdy. Warty podkreślenia jest III dzień wypoczynku, w którym to udaliśmy się na wycieczkę do Drohiczyna. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „wystawy starych motocykli” oraz „muzeum kajaków”. Kolejnym etapem wycieczki był przejazd po mieście „meleksem”. W miejscach związanych z osobą św. Jana Pawła II, dzieci mogły wysłuchać dokładnej historii związanej z wizytą papieża w Drohiczynie. Niezwykle ubogacająca była również wizyta w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, oraz w Katedrze Drohiczyńskiej. W dalszej części, na dzieci czekała miła niespodzianka – spotkanie z ks. biskupem Tadeuszem Pikusem, biskupem drohiczyńskim. Ordynariusz naszej diecezji opowiedział dzieciom o formacji kleryków w seminarium, zaprosił do tego miejsca w przyszłości, oraz chętnie odpowiadał na pytania uczestników. Dzięki uprzejmości przełożonych seminarium oraz kleryków, mogliśmy wizytę w Drohiczynie zakończyć wspólnym ogniskiem.

Kolejne dni półkolonii, to między innymi wizyta w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie, zajęcia formacyjne, sportowe i plastyczne. Nasze półkolonie zakończyliśmy 30 czerwca – w sobotę, dziękczynną modlitwą oraz rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

Słowa wdzięczności kierujemy wobec wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji oraz bezpiecznego przebiegu naszego wypoczynku, a więc w stronę Urzędu Miasta Węgrów, oraz opiekunów i wolontariuszy. Warte podkreślenia jest to, że parafialne półkolonie przy bazylice węgrowskiej, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego już teraz zapraszamy na kolejne, zimowe wspólne ferie. Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej.