Ogłoszenia parafialne – 08.07.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 lipca 2018 r.

  • Klerycy z naszej parafii : dk. Mateusz i Daniel po Mszy św. przed kościołem  rozprowadzają  kalendarze seminaryjne na rok 2019 w cenie 5 zł. Dochód z tych kalendarzy przeznaczony na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kupując kalendarz wspomagasz nasze diecezjalne seminarium!
  • W piątek -13 lipca kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. i procesja różańcowa wokół Bazyliki. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Bp Antoni Dydycz. O ubranie ołtarzy w dniu 13 lipca  prosimy mieszkańców następujących ulic:       

      I ołtarz – Rynek Mariacki, ul. Rynkowa, Kościuszki i Staszica              

      II ołtarz – Al. Solidarności z częścią Jarnic przy mostach liwskich

III ołtarz – ul. Gołębiewskiego z Bagnem          

IV ołtarz – Gościniec Niepodległości                                                                                                                                          Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Chopina i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.                                                       Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • W poniedziałek 16 lipca jest Święto N.M.P. z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.  Jest to odpust w kościele na cmentarzu. Msze św. w Bazylice w tym dniu będą tylko poranne. Msze św. na cmentarzu o godz.10.00 i 18.00, którym będzie przewodniczył i wygłosi kazanie odpustowe ks. Łukasz Wojewódzki, student KUL. Poprzez uczestnictwo w odpuście na cmentarzu możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w odpuście na tym szczególnym miejscu – jakim jest cmentarz i ze względu na pamięć dla tych, którzy od nas odeszli. Taca z odpustu na cmentarzu będzie przeznaczona na wymianę okien w kaplicy cmentarnej na nowe drewniane w takim samym stylu.
  • Zbliża się czas wyruszenia 28 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 26 lipca / od czwartku/ rozpoczną się zapisy do Grupy Węgrowskiej. Pielgrzymi z Węgrowa wyruszają 2 sierpnia po Mszy św. w Bazylice o godz. 9.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.45. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy.
  • W niedzielę – 29 lipca w kaplicy w Jarnicach będzie odpust ku czci św. Jakuba Apostoła o godz. 13.00.