Ogłoszenia parafialne – 01.07.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 lipca 2018 r.                                                                                                                                                         

  • W lipcu i sierpniu w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. /W Jarnicach Msza św. o godz.13.00/. 
  • Dzisiaj jest I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz.10.30 adoracja Najśw. Sakramentu, procesja wokół bazyliki i zmianka tajemnic różańcowych. O godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych.
  • W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.                  W I czwartek – tradycyjnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od godz.8.00 do 18.00, a o godz.15.00 – Msza św. w intencji kapłanów.   W  I piątek Msze św. będą  o godz.6.30, 8.00 i 18.00, a w Jarnicach o godz.16.00.                W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z różańcem fatimskim o godz.7.30 .
  • Obecnie nawiedzenie Chrystusa Miłosiernego w znaku obrazu odbywa się  w rodzinach mieszkających przy ul. Piłsudskiego domy wolnostojące i wszystkie bloki na ul. Piłsudskiego w/g kolejności numerów Następnie obraz przejmą rodziny z ul. Bohaterów Warszawy, ul. Młodzieżowa, ul. Litewska, ul. Lipowa, ul. Topolowa i Klonowa. Cały już program peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego we wszystkich rodzinach naszej parafii jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Niech Chrystus Miłosierny błogosławi  rodzinom naszej parafii i Bóg okaże nam swoje Miłosierdzie !
  • W przyszłą niedziele nasi klerycy po każdej Mszy św. przed kościołem będą rozprowadzali  kalendarze seminaryjne na rok 2019 w cenie 5 zł. Dochód z tych kalendarzy przeznaczony na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły  na potrzeby kościoła–naszej parafii następujące ofiary: ofiara mieszkańców ul. Piłsudskiego domy wolnostojące z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego – 350 zł, ofiara bezimienna – 200 i 2 bezimienne po 100 zł. Bóg zapłać za  ofiary, które wyrażają odpowiedzialność i troskę o dobro wspólnoty Kościoła.
  • W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się półkolonie dla dzieci. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w organizacji półkolonii i wspomogli materialnie. Niech Dobry Bóg wynagrodzi.
  • W związku z europejskimi przepisami dotyczącymi danych osobowych RODO informujemy, że każdy kto nie chce, aby intencje mszalne, zapowiedzi  czy też nazwiska zmarłych znalazły się w informacjach na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń przed kościołem powinien to zgłosić przy zamawianiu  mszy św., zapowiedzi czy pogrzebu. W pozostałych przypadkach będą one traktowane jako posiadające domniemaną zgodę na publikację.
  • Burmistrz Miasta Węgrowa informuje rolników, że druki wniosków o oszacowanie strat w uprawach spowodowanych suszą są do pobrania w Urzędzie Miejskim, bądź na stronie internetowej Miasta Węgrów.Składanie wniosków do 06.07.2018r.
  • W miesiącu czerwcu odeszli do Pana – zmarli: Andrzej Śledziewski, Bogdan Panek, Jadwiga Giers, Marian Ciborowski, Krzysztof Księżak, Marianna Oprządek i Apolinary Pilarski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…