Ogłoszenia duszpasterskie – 10.06.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018r.                                                                                                                                                         

  • W środę – 13 czerwca kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej – wrzuconych do skrzyni. Msza św.  wtych wszystkich intencjach o godz.18.00 i procesja różańcowa wokół bazyliki. Nabożeństwu będzie przewodniczył były wikariusz ks. kan. Jarosław Błażejak. O ubranie ołtarzy w dniu 13 czerwca  prosimy mieszkańców następujących ulic i bloków:                                I ołtarz – Wangrata 1                   II ołtarz – Wangrata 3                                           III ołtarz – Wangrata 5        IV ołtarz – ul.Sikorskiego                                                               Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy ul. Narutowicza i Rzemieślniczej,  i oni będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.  Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze. Jest to także dzień imienin ks. Bpa Antoniego Dydycza – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.12.00 będzie Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV.  Spowiedź dzieci z klas IV i ich rodzin w najbliższy piątek o godz. 15.30. Obowiązkowa próba dla dzieci z klas IV w czwartek o godz.16.00 i w piątek po spowiedzi.
  • Msza Św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 17 czerwca o godz. 16:00. Obecność obowiązkowa.
  • W sobotę o godz.16.00 w naszej bazylice zakończenie kolejnego roku formacyjnego Domowego Kościoła – Oazy Rodzin.
  • W I tygodniu wakacji, w dniach od 25 do 30 czerwca, w naszej parafii zostaną zorganizowane letnie półkolonie dla dzieci z naszej parafii w godzinach od 10.00 do 15.00. W programie m.in. wspólne wyjazdy, zwiedzanie, zabawa, zajęcia sportowe i artystyczne. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, liczba miejsc ograniczona. 
  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 16 czerwca. Zapisy i szczegóły wyjazdu jeszcze dzisiaj w zakrystii. 
  • Zapowiadane prace konserwatorskie przy głównym fresku „Wniebowzięcie NMP” w naszej bazylice decyzją konserwatora zabytków z Warszawy są wstrzymane. Na nowo zostanie wydane pozwolenie na prace konserwatorskie, które mogą być przeprowadzone w przyszłości po dokonaniu analizy wyników badań konserwatorskich i opracowaniu nowego programu konserwatorskiego. Pierwsza komisja została wyznaczona na najbliższy czwartek.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara mieszkańców ul. Korczaka z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego –430 zł i  ofiara bezimienna – 200 zł. Bóg zapłać!
  • Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Radio Maryja i TV Trwam.
  • W miesiącu maju odeszli do Pana – zmarli: Halina Bednarczyk, Andrzej Ufnal, Krystyna Tomyślak, Andrzej Sowiński i Tomasz Gręda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…