Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie

“Kiedy przechodzi się przed obrazem Matki Bożej, trzeba mówić: Pozdrawiam Cię, o Maryjo! Pozdrów ode mnie Pana Jezusa” (św. O. Pio). Wielkie rzesze czcicieli Matki Bożej Fatimskiej pojawiły się w ostatnią niedzielę – 13 maja w naszej bazylice, na pierwszym w tym roku nabożeństwie fatimskim, aby pozdrowić Matkę Bożą. 

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył już tradycyjnie Jego Ekscelencja Ks. Bp Tadeusz Pikus, biskup drohiczyński. W homilii pasterz naszej diecezji podkreślił wielką pobożność maryjną, która od zawsze towarzyszy mieszkańcom Węgrowa i okolic. Tak wielki kult Matki Bożej świadczy o jej olbrzymim znaczeniu w życiu każdego człowieka. Wszystkim naszym parafianom i gościom dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Mieszkańcom wsi Jarnice, Pieńki Jarnickie i Szarutom dziękujemy za udekorowanie ołtarzy. Już teraz zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci Pani z Fatimy za miesiąc, 13 czerwca. Modlitwie będzie przewodniczyć ks. Jarosław Błażejak, były wikariusz naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej.