Ogłoszenia duszpasterskie-Wniebowstąpienie Pańskie-13 maja 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 r.                                                                                                                                                         

  • Dzisiaj – 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską i rozpoczynamy w naszej parafii – sanktuarium maryjnym tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Pierwszemu będzie przewodniczył Ks. Biskup Tadeusz Pikus – Ordynariusz Drohiczyński. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. w tych  wszystkich złożonych do skrzyni intencjach i procesja różańcowa wokół bazyliki. O ubranie ołtarzy w dniu dzisiejszym prosimy mieszkańców następujących miejscowości :                                                                                     I i II ołtarz – Jarnice                     III i  IV ołtarz – Szaruty

Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy Pieńków Jarnickich i będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.

Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

  • Msza św. w 83 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie dzisiaj o godz.12.00, a następnie uroczystości przy Pomniku Marszałka i koncert patriotyczny na Rynku Mariackim.
  • Uroczysta I KOMUNIA ŚW. w naszej parafii będzie w najbliższą  sobotę 19 maja o godz.10.00. Spowiedź dzieci I Komunijnych, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i krewnych w najbliższy piątek o godz. 16.15. Wszyscy przychodzimy punktualnie, bo jeśli już nie będzie chętnych do spowiedzi kapłani wyjdą z konfesjonałów. Na czas I Komunii św. Miasto otworzy parking od bazyliki do fontanny na Rynku Mariackim, by mogli z niego korzystać przyjeżdżający na I Komunię św.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy św. wieczornej na nabożeństwie majowym będzie nowenna do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha św. 
  • W niedzielę – 27 maja w sanktuarium Trójcy Przenajświętszej w Prostyni będą diecezjalne uroczystości nałożenia koron i nimbu na statuę Trójcy św.     „Wspólnota Żywego Różańca” organizuje dla wszystkich chętnych wyjazd autokarem na te uroczystości. Szczegóły w gablocie Żywego Różańca przed Bazyliką.
  • Dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszamy do wyjazdu na wakacyjne oazy, organizowane przez naszą diecezję. Rekolekcje oazowe to wspaniały czas wypoczynku, modlitwy, a także zabawy spędzony w gronie rówieśników. Wszystkich, którzy wyjeżdżali na oazę w ubiegłym roku, zapraszamy do uczestnictwa również i w tym roku na, na kolejnym stopniu formacji.  Wszelkie informacje i zapisy znajdują się na stronie internetowej: oazadrohiczynska.com, na naszej stronie parafialnej, w gablocie, a także w zakrystii u księży wikariuszy. 
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara mieszkańców ul. Kraszewskiego z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 250 zł i 2 ofiary bezimienne po 100 zł.

Bóg zapłać za troskę o dobro wspólnoty Kościoła.

  • Przed kościołem można nabyć najnowszy numer katolickiego tygodnika „Niedziela” w cenie 5 zł. W tym numerze jest obszerny artykuł ze zdjęciami o sanktuarium MB Fatimskiej w naszej bazylice węgrowskiej, a także 4 świadectwa osób uczestniczących w naszych nabożeństwach fatimskich oraz wywiad na temat kultu maryjnego w Węgrowie. Dlatego mamy zwiększoną liczbę gazet. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.