Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna 6 maja 2018 r.                                                                                                                                                         

 • Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz.10.30 nabożeństwo adoracyjne, zmianka tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna wokół Bazyliki.
 • Konferencja dla rodziców i chrzestnych  dzisiaj o godz.17.00 na nowej plebanii. 
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Od piątku nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego po Mszy św. wieczornej w czasie nabożeństwa majowego
 • W następną niedzielę 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską i rozpoczynamy w naszej parafii – sanktuarium maryjnym tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Pierwszemu będzie przewodniczył Ks. Biskup Tadeusz Pikus – Ordynariusz Drohiczyński. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz.17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, czytaniem podziękowań i próśb złożonych do MB Fatimskiej, następnie Msza św. w tych  wszystkich złożonych do skrzyni intencjach, które możemy składać jeszcze przez tydzień w prezbiterium i procesja różańcowa wokół bazyliki. Piękną tradycją jest ubieranie ołtarzy na to nabożeństwo przez wiernych naszej parafii. Te kwiaty są formą podziękowania Matce Bożej za opiekę nad nami, a także wyrazem naszych próśb o potrzebne łaski. O ubranie ołtarzy  w dniu 13 maja prosimy mieszkańców następujących miejscowości :                                I i II ołtarz – Jarnice                     III i  IV ołtarz – Szaruty

Figurę Matki Bożej Fatimskiej ubiorą mieszkańcy Pieńków Jarnickich i będą wynosili figurę z kościoła do pierwszego ołtarza.

Z góry dziękujemy za udekorowane ołtarze.

 • Msza św. w 83 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie odprawiona za tydzień w niedzielę o godz.12.00, a następnie uroczystości przy Pomniku Marszałka i koncert patriotyczny na Rynku Mariackim.
 • Spotkanie Akcji Katolickiej jutro w poniedziałek 7 maja po Mszy św. wieczornej na starej plebanii.
 • We wtorek 8 maja Uroczystość św. Stanisława BM. O godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Stanisława w intencji żyjących i zmarłych. Można jeszcze zgłaszać intencje w zakrystii.
 • Uroczystość I Komunii św. w naszej Bazylice będzie 19 maja o godz.10.00, a rocznica I Komunii św. dla klas IV będzie 17 czerwca o godz.12.00.
 • W Roku Jubileuszowym 100 – lecia odzyskania przez Polskę NiepodległościMazowiecki Instytut Kultury, WOK, Miasto i nasza parafia zapraszają dzisiaj o godz.19.00 do naszej Bazyliki na koncert w ramach Festiwalu „Mazowsze w Koronie” zatytułowany –„Wieczór Polski. 20 – lecie Orkiestry Sinfonia Viva”. Wykonawcy koncertu: Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrygenturą Tomasza Radziwonowicza, przy fortepianie Karol Radziwonowicz, słowo o muzyce Igor Pogorzelski. W programie koncertu utwory polskich kompozytorów, którym przyszło tworzyć w niełatwym dla Polski stuleciu oraz dzieło Fryderyka Chopina. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na koncert.
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – parafii: ofiara mieszkańców ul. Konopnickiej z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 600 zł, ofiara bezimienna – 500 zł, 3 ofiary bezimienne po 100 zł.

Bóg zapłać za troskę o dobro wspólnoty Kościoła.

 • W miesiącu kwietniu odeszli do Pana – zmarli: Irena Cholewa, Józef Bzymek, Wojciech Kucharczyk, Zygmunt Dębski, Jadwiga Tryniszewska, Halina Styś, Szczepan Gontarz, Helena Suchocka, Wiktoria Marchelewicz i Sebastian Pliszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…