Ogłoszenia – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna 

Święto Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018r.

  • Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone  na tacę na cele charytatywne – dzieła miłosierdzia czynione przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
  • Dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy dzisiaj o godz.12.00 na Mszę św. i spotkanie. 
  • W dniu dzisiejszym o godz.12.00 będzie Msza św. w intencji pomordowanych 78 lat temu w lasach Katynia, Kozielska i Charkowa oraz w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w 2010 r.  zamówiona przez Fundację HiStory.
  • Jutro- 9 kwietnia obchodzimy liturgiczną UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO przeniesioną z Niedzieli Palmowej 25 marca. Jest to DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Msze św. tak, jak codziennie. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.18.00. Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Wzorem lat ubiegłych  możemy włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Należy przez 9 miesięcy do 25 grudnia duchowo adoptując dziecko poczęte – odmówić krótką modlitwę codzienną i jedną tajemnicę różańca.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się kolejny Tydzień Biblijny. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej Mszy św. wieczornej oraz wsłuchiwanie się i rozważanie Słowa Bożego – Słowa Życia.
  • Jutro – 9 kwietnia – w sanktuarium św. Trójcy w Prostyni odbędzie się Poniedziałkowe Spotkanie z Radiem Maryja. Jest organizowany wyjazd autokarem na to spotkanie o godz. 15.00. Zapisy u P. Janki, szczegółowe informacje w gablocie. 
  • Wspólnota Żywego Różańca oraz Apostolat „Margaretka” zapraszają członków wspólnot maryjnych zwłaszcza osoby modlące się za kapłanów na diecezjalny dzień skupienia Apostolatu „Margaretka”, który odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018r. w katedrze drohiczyńskiej. Szczegóły wyjazdu w gablocie Żywego Różańca przed kościołem.
  • Kurs Siloe prowadzony przez ks. Roberta Grzybowskiego z ekipą diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji będzie 13-15 kwietnia 2018r. w parafii św. O. Pio w Węgrowie. Szczegóły zapisów na plakacie w gablocie przed kościołem.