Ogłoszenia duszpasterskie – 11.03.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu- 11 marca 2018 r.

  • Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy dzisiaj o godz.12.00 na Mszę świętą i spotkanie.
  • Tradycją naszej parafii jest zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego, wszyscy chcą mieć udział w dekoracji tego szczególnego grobu. Dlatego taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na zakup kwiatów do Grobu Pana Jezusa.
  • Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla obecnych uczniów z klas VII szkoły podstawowej i klas drugich gimnazjum rozpoczyna się za tydzień w niedzielę 18 marca Mszą św. i spotkaniem o godz.16.00. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy chcą przystąpić do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Na tym spotkaniu będą zapisy na przygotowanie do bierzmowania.
  • Obecnie nawiedzenie Chrystusa Miłosiernego w znaku obrazu odbywa się  w rodzinach mieszkających przy ul. Słowackiego – domy wolnostojące. Następnie obraz przejmą rodziny z ul. Powstańców, ul. Sienkiewicza, ul. Konopnickiej, ul. Kraszewskiego, ul. Różanej, ul. Zarzyckiego, ul. Korczaka, ul. Jabłonowskiego i ul. Matlińskich. Cały już program peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego we wszystkich rodzinach naszej parafii jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Niech Chrystus Miłosierny błogosławi  rodzinom naszej parafii i Bóg okaże nam swoje Miłosierdzie !
  • W poniedziałek – 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz.18.00  będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Józefa. Można  zgłaszać  w zakrystii intencje za żyjących i zmarłych.
  • W najbliższą sobotę 17 marca w sali klasztoru węgrowskiego odbędzie się od godz.8.30 cykl wykładów Uniwersytetu Rodziny. W programie spotkania będą między innymi wykłady z teologii małżeństwa i rodziny oraz psychologii małżeństwa. Serdecznie zapraszamy.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły  następujące ofiary na potrzeby kościoła: ofiara mieszkańców ul. Prusa z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 600 zł  i 2 bezimienne po 100 zł.  Bóg zapłać !
  • W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.  By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizowane są w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza Dni Dawcy Szpiku od 13 do 15.03.2018 r. W godz. 9.00 – 15.00 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w rejestrze dawców szpiku Fundacji DKMS POLSKA        (Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku)  –  potrzebny dokument z nr PESEL. We wtorek 13.03.2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej odbędzie się  prelekcja pn. „Nowe życie w wyniku oddawania szpiku”  na temat oddawania szpiku i przeszczepień szpiku „Jak zostać dawcą szpiku – prawda i mity”. Wszystkich ludzi dobrej woli między 18 a 55 rokiem życia, którzy chcą pomóc chorym na białaczkę serdecznie zapraszamy i zachęcamy do rejestrowania się jako potencjalni  dawcy szpiku.
  • W miesiącu lutym odeszli do Pana – zmarli: Wiktor Ostrowski, Stanisław Barbasiewicz, Andrzeja Zieliński, Adam Wojciech Mieszała, Józef Zajkowski, Róża Gram, Stanisława Ruszkowska i Marianna Pliszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…