Ogłoszenia duszpasterskie – 04.03.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu 4 marca 2018 r.

  • W dzisiejszą I niedzielę miesiąca nabożeństwo adoracyjne i zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30, a o godz.17.00 –na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św., który będzie w II niedzielę miesiąca – 11 marca  oraz w I dzień Świąt Wielkanocnych i w kolejną II niedzielę – 8 kwietnia o godz.10.30. Przed świętami i po świętach w kwietniu nie będzie już dodatkowej konferencji.
  • Dzisiaj o godz. 18.00 za przyczyną św. Kazimierza będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji żyjących i zmarłych. Można zgłaszać intencje w zakrystii.
  • Jutro 5 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na starej plebanii.
  • W czwartek Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy o wszystkich kobietach w naszych modlitwach.
  • Dzieci I Komunijne z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz.12.00 na Mszę św. i spotkanie.
  • Wszystkich uczniów szkoły podstawowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną, wykonaną własnoręcznie. Ozdobione palmy przynosimy do kościoła w niedzielę palmową – 25 marca, na uroczystą Mszę Świętą o godz.12.00. Po Mszy Świętej komisja rozstrzygnie konkurs. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a zwycięzcy cenne nagrody. Zapraszamy do udziału.
  • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali:           DROGA KRZYŻOWA w piątki: 

–  o godz. 16.00 dla dzieci

  o godz. 17.00 dla młodzieży  i dorosłych, a bezpośrednio po niej Msza św.

GORZKIE ŻALE  w niedziele:

o godz. 12.00 na Mszy św. dla dzieci

o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

  • Caritas rozprowadza czekoladowe Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł, z których dochód jest przeznaczony na pomoc najbiedniejszym. Zachęcamy do ich nabywania.
  • I jeszcze 2 ogłoszenia nieduszpasterskie:                                                            Burmistrz Miasta i Powiatowy Lekarz Weterynarii zapraszają hodowców trzody chlewnej na spotkanie, które odbędzie się 5 marca 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie dotyczyć będzie wdrażania nowych przepisów, które mają zwiększyć poziom zabezpieczenia gospodarstw przed wystąpieniem ogniska choroby Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).
  • Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie zaprasza na szkolenie „Zasady wypełniania wniosków i e-wniosków w ramach płatności bezpośrednich” w piątek 9 marca o godz.10.00 w Urzędzie Gminy Liw.