Ogłoszenia duszpasterskie – 25.02.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018 r.

  • Dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Przed kościołem możemy  złożyć do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w ramach dzieła pomocy „Ad Gentes”. Wesprzyjmy dzieła ewangelizacji i złóżmy misyjną jałmużnę.
  • W czwartek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości  związane z obchodami tego dnia  rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą św. w Bazylice Mniejszej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza. Po nabożeństwie będzie Apel Pamięci na Rynku Mariackim i złożenie kwiatów pod tablicą Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Kościelnej. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek – tradycyjnie  adoracja Najśw. Sakramentu od godz.8.00 -18.00 z przerwą na msze św. o godz.10.30 w intencji Żołnierzy Wyklętych i godz.15.00 w intencji kapłanów. W I piątek Msze św. będą  o godz.6.30, 8.00, 16.00 i 18.00, a w Jarnicach o godz.15.00.W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z różańcem fatimskim o godz.7.30.
  • Droga Krzyżowa  dla dzieci w najbliższy piątek  o godz. 15.30, a po niej Msza św. o godz.16.00. Dla wszystkich droga krzyżowa o godz.17.00.
  • W następną niedzielę nabożeństwo adoracyjne i zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30, a o godz.17.00 – konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św., który będzie w II niedzielę miesiąca – 11 marca  oraz w I dzień Świąt Wielkanocnych i w kolejną II niedzielę – 8 kwietnia o godz.10.30. Przed świętami i po świętach w kwietniu nie będzie już dodatkowej konferencji.
  • W przyszłą niedzielę – Św. Kazimierza Królewicza. O godz.18.00  będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Kazimierza. Można  zgłaszać  w zakrystii intencje za żyjących i zmarłych.
  • Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa zapraszają Mieszkańców Węgrowa na spotkanie z Władzami Miasta, które odbędzie się 27 lutego 2018 roku (wtorek) o godzinie 17.30 w sali Węgrowskiego Ośrodka Kultury.W czasie spotkania przedstawione zostaną plany inwestycyjne miasta na 2018 rok oraz będzie możliwość przedstawienia opinii i uwag przez mieszkańców Węgrowa.W drugiej części spotkania Rolnicy zostaną zapoznani ze zmianami w zasadach składania Wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz płatności obszarowe przez producentów rolnych.