Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła 4 lutego 2018 r.

 • Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na olej do ogrzewania naszego kościoła-bazyliki.
 • W naszej parafii praktykę duszpastersko – katechetyczną rozpoczyna ks. diakon Michał Sawicki, pochodzący z parafii Skrzeszew. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Niech ten czas praktyki trwającej do maja będzie owocny dla księdza diakona i naszej parafii.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.30 zmianka tajemnic różańcowych, a o godz.17.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych.
 • Jutro wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty – przyniesionych przez samych siebie w ilości symbolicznej  na  każdej Mszy św.
 • Spotkanie Akcji Katolickiej jutro – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy. Początek o godz.10.00 na starej plebani
 • Msza św. i spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz.12.00.
 • W przyszłą niedzielę w kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Zachęcamy do przeżywania ostatnich dni karnawału w trzeźwości i robienia postanowień abstynenckich na Wielki Post.
 • W następną –  11 lutego przypada Święto Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowicielki Chorych i Światowy Dzień Chorego. Modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i starszych.
 • W ostatnim tygodniu na potrzeby kościoła – parafii wpłynęły następujące ofiary: ofiara mieszkańców ul. Skośna, ul. Słowackiego i Mickiewicza domy wolnostojące z Domem Nauczyciela z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego – 1400 zł i 2 ofiary bezimienne po 200 zł. Bóg zapłać !
 • W miesiącu styczniu odeszli do Pana – zmarli: Tadeusz Kresa, Ryszard Supeł, Janusz Rybak, Roman Zygmunt, Henryk Gago, Marek Romański, Sławomir Brzezik, Helena Derlatka i Wacław Gorczyca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…