Zimowe półkolonie dla dzieci już za nami…

Zimowe ferie to czas zasłużonego wypoczynku dzieci i młodzieży. Tradycją wspólnoty parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie, są organizowane w tym okresie zimowe, przy parafialne półkolonie dla dzieci. Nie inaczej było również w tym roku. Mamy świadomość, że radością każdego dziecka jest przebywanie w grupie rówieśniczej, wspólnie realizowane zadania, wspólna zabawa.

Na jednotygodniowe zimowisko wcześniej ogłaszane, niemal natychmiast zapełniły się wszystkie wolne miejsca. Pierwszy dzień wypoczynku służył przede wszystkim wzajemnemu poznaniu uczestników i ich integracji, a na koniec każde dziecko mogło poznać swój talent aktorski, uczestnicząc w specjalnych warsztatach. W następnym dniu zimowiska, wszyscy udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Sejmu RP, gdzie dzieci mogły z bliska zobaczyć to szczególnie ważne dla każdego Polaka, miejsce pracy polityków.  W następnych dniach również nie zabrakło atrakcji, takich jak: zwiedzanie Muzeum Architektury Drewnianej w Suchej k/ Grębkowa, zwiedzanie siedziby Katolickiego Radia Podlasia oraz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Nasze półkolonie to nie tylko wyjazdy. Nie zabrakło również wspólnych zabaw na śniegu, zajęć sportowych i artystycznych. Wielką atrakcją dla dzieci okazał się kulig. Na każdej dziecięcej twarzy jazda na saniach, ciągniętych przez konie po zaśnieżonych drogach, wywoływała uśmiech. Na zakończenie ferii wszystkie dzieci oraz ich opiekunowie, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wspólnie spędzony czas to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim modlitwa i radość wspólnoty. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszych półkolonii. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę władz miasta Węgrowa za dofinansowanie wypoczynku dzieci. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne półkolonie organizowane przez parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie, które odbędą się na początku wakacji. Zapraszamy do galerii zdjęć (skróconej) poniżej lub do pełnej galerii na profilu facebook – Bazylika Pełna Wiary – duszpasterstwo w Węgrowie.

Ks. Emil Skobel