Nasi ministranci z wizytą w Rzymie!!

Dnia 22 stycznia 2018r. ministranci z naszej Bazyliki wraz z opiekunem ks. Wojciechem Wysockim udali się w podróż do Włoch w ramach ferii zimowych.

Wyjazd trwał 4 dni w czasie których uczestnicy mieli okazję zwiedzić i zobaczyć wiele pięknych i ciekawych miejsc. Początek wyjazdu, lądowanie w Rzymie i miłe zaskoczenie.. – fantastyczna, słoneczna pogoda. W tym samym czasie, gdy w Polsce padał śnieg, w Rzymie termometry wskazywały 20 stopni na słońcu. Ciesząc się takimi warunkami atmosferycznymi, zaczęliśmy zwiedzać Rzym. Pierwszym punktem była Bazylika św. Pawła za murami gdzie mogliśmy pomodlić się przy grobie wielkiego Apostoła. Następnie przejechaliśmy pod Koloseum by podziwiać z bliska piękno tego miejsca. Kolejnym punktem naszego wyjazdu była Bazylika św Jana na Lateranie. Tam również mogliśmy podziwiać fantastyczne wykonanie bazyliki oraz pomodlić się. Następnie udaliśmy się na tzw. „Schody Hiszpańskie”, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i chwile odpoczęliśmy. Przeszliśmy obok „Fontanny di Trevi” oraz weszliśmy do „Pantheonu” w którym fascynujący był dach, a w nim ciekawostka – dziura,  przez którą nie padał deszcz.

Zwiedzanie trwało i trwało., aż nadszedł moment na zasłużony posiłek. Obowiązkowo trzeba było zjeść włoską pizzę. W godzinach wieczornych udaliśmy się na Plac św. Piotra. Watykan jest piękny również po zmroku, a więc tam również robiliśmy zdjęcia.

Drugi dzień pobytu we Włoszech upłyną pod znakiem dalszego zwiedzania Bazyliki Świętego Piotra. Mogliśmy również pomodlić się nad grobem naszego wielkiego rodaka – św. Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się na spacer po Rzymie, w czasie którego zwiedzaliśmy inne ciekawe miejsca. Wieczorem tego samego dnia mieliśmy ekspresowy pociąg do Arezzo w Toskanii. Tam przywitał nas były wikariusz, ks. Andrzej Zalewski.
Następny dzień wyjazdu – to słodki odpoczynek, który spędziliśmy na termach.
W ostatnim dniu nie było już czasu na zwiedzanie, bo szybko musieliśmy powrócić do Rzymu, by stamtąd odlecieć do Polski. Wyjazd był bardzo udany i owocny.
Dziękujemy księdzu Wojciechowi Wysokiemu za organizację, opiekę oraz za oprowadzanie po tych pięknych zakątkach Rzymu.

                                                                                                                                                                        Marcin Redosz